10 Şubat 2016 Çarşamba

Goji Berry – Kurt Üzümü Faydaları Nelerdir? Goji Berry Fiyatı ?


Goji Berry Nedir?
Goji Berry yani Kurt üzümü çileği diye tabir edilen meyve çok sağlıklı olduğu bilinmektedir. Tibette yıllar boyunca insanlar sağlıklı kalmak için kullanmakla beraber ilaç yapımında da kullanılmaktadır. İlk ortaya çıktığı bölge Güneydoğu Avrupa ve Güneybatı Asya olduğu söylenmektedir. Meyveleri sulu ve çok tatlılardır .Ülkemizde bulunan yabanmersini ve kirazla benzerlik gösterirler. Şeklinden dolayı Tibette  Kurt Üzümü ve Goji Çileği adı da verilmektedir.
Goji Berry Zayıflatır Mı ?
Evet .Goji Berry Kurt üzümü gerçekten zayıflatıyor. Kullananların yorumları kurt üzümünün zayıflattığı yönünde.Antioksidan etkisi sayesinde stresten uzak tutar . Goji Çileği metabolizmayı sindirim sitemini düzenler ve metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamamıza yardımcı olacaktır .Goji üzümünün tadının güzel olması sebebiyle kullanımı gayet rahattır ve kolayca kullanabilirsiniz. Çay olarak ve direkt olarak da kullanma imkanı sağlar.
Goji Berry Faydaları Nelerdir ?
İnsan vücudunda milyarlarca hücre vardır ve hergün milyonlarcası serbest radikaller tarafından saldırıya uğramaktadır .Serbest radikaller zararlıdırlar ve hücrelerin yenilenmesini geciktirirler veya tamamen bitirirler .Goji Berry ise hücrelerimizi radikallere karşı korur ve antioksidan etkisi sayesinde hücreleri yenilemeye ve çoğalmalarına yardımcı olarak hücrelerimizi korurlar .Tibette uzun yaşam meyvesi olarak da bilinir. Yaşlanmaması geciktirir ve vücudumuzu dinç tutar. Kurt üzümünün yararları şunlardır ;
-          Enerji verir ve dayanıklılığı arttırır.
Egzersiz ve spor yaparken vücudumuza ekstra güç sağlar ve direnci ve sağlamlığı arttırır.
-          Yaşlanmamızı geciktirir ve vücut onarımını sürdürür.
Hipofiz bezindeki büyüme homonu belli bir yaştan sonra iyice azalır ve artık vücut üretimden çok yıkım yapmaya başlar.Goji Berry İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonunu devam ettirir ve hücrelerimizin yenileyici etkisi devam eder .
-          Kilo vermeyi Kolaylaştırır.
Goji Berry çileği zayıflatır ve fazla yağların vücudumuzda depolanmasına engel olurlar. metabolizmayı hızlandırıcı yapıda olduğu için vücudumuzun sindirim sistemini düzenler aynı zamanda metabolizmamızı hızlandırır.
-          Uykuyu Düzene Sokar
Günün yorgunluğu güzel bir uykuyla atarız fakar uykumuzun verimli ve düzenlli olmasını isteriz. Goji üzümü ise bu noktada devreye giriyor ve uykumuzu düzene sokuyor böylece verimli bir uyku saatimiz oluyor.
-          Unutkanlığı Giderir
Beyine yararlı etkileri arasında sayılabilecek bir özelliktir.İnsan Beyinini güçlendirir ve unutkanlığı engeller.
-          Görme duyumuzu geliştirir.
Görmemizde herhangi bir sorum varsa bunu goji berry ile aşabiliriz. Göreme bozukluğunu azaltır.
-          Kan yapıcı etkisi vardır ve akyuvarları çoğaltır.
Kandaki trombosit seviyesini arttırıcı etkisi vardır. Akyuvarları radikallerden gelen saldırılarını en aza  indiriri.
-          Cilde iyi gelir.

İnsan cildini iltihaba karşı korur ve cildimizdeki yarayı iltihabı iyileştirmeye fayda sağlar . Şeker hastalığından  kaynaklanan  yaraları iyileştirir ve ölü deri hücrelerini vücuttan atar ve sağlıklı yeni hücrelerin gelmesini hızlandırır. 

0 yorum:

Yorum Gönder